Často kladené otázky

Je nutné použít penetraci před tiskem?
Ne, nutné to není. Pokud však chcete tisknout bílou barvou tak, aby byl výsledek dokonalý, odpověď je ANO.

Musím před použitím penetrační roztok protřepat?
Ano, v roztoku se mohou vysrážet malé kousky, které se pak usazují na dně nádoby. Před použitím je tedy vhodné lahvičku vždy protřepat.

Jak se penetrační roztok Image Armor nanáší?
Existují dva způsoby. Ručně pomocí tlakové pistole, nebo pomocí automatického zařízení (VIPER - také naleznete v naší nabídce na http://www.directprint.cz/), díky kterému je vrstva vždy rovnoměrná.

Kolik penetračního roztoku mám aplikovat na materiál?
Záleží na barvě a hustotě materiálu. Obecně platí, že tmavší textilie s velkou hustotou obvykle vyžaduje více roztoku. Správné množství určíte na základě zkušebního tisku. Většinou se jedná o 18 - 22 g na 14" x 14" plochy.


Jaký je další krok po aplikaci Image Armor?
Po nanesení penetračního roztoku je nutné jej do materiálu tepelně zafixovat při teplotě 165°C přibližně 30sekund a odstranit z něj veškerou vlhkost. Pokud j dané místo suché, můžeme začít tisknout. Pokud ne opakujeme fixaci lisem po 10 sekundách. Je vhodné, aby k tisku došlo co nejdříve po nanesení penetrace, dokud je materiál absolutně suchý a rovný. Tak zajistíte co nejlepší výsledek.

Jaký tlak potřebuji pro fixaci? 
V podstatě žádný, při fixaci (zažehlení) na fixačním lisu nám tlak pomáhá zažehlit rovnoměrně do textilu. Záleží ovšem na typu textilu.

Musím tričko potisknout ihned po penetraci? 
Ne, tričko můžeme nechat až 2 týdny napanetrované. Je však lepší ho potisknout ihned po zaschnutí, jelikož se do daného místa může dostat prach a jiné nečistoty.

Jak mám skladovat již předem napenetrovaný textil? 
Obecné doporučujeme skladovat pouze tolik textilu, kolik zpracujete.
Pokud již máte textil připravený a ošetřený, doporučujeme ho skladovat v chladné a suchém místě, mimo dosah slunečního zaření nebo jiného světelného zdroje.